PLC چیست؟ در 20 دقیقه پی ال سی را قورت دهید راهنمای جامع 2022

PLC چیست؟ در 20 دقیقه پی ال سی را قورت دهید راهنمای جامع 2022

سیستم‌عامل در ابتدا رصد زمانی خود را شروع می‌کند و وارد خرید plc زیمنس این چرخه می‌شود. او فردی معمولی در دانشگاه MIT بود که تصمیم گرفت تحصیل خود را نیمه‌کاره رها کرده و به طرف مسیری ناشناخته ولی هدفی مصمم قدم بگذارد. باس دیتا، که توسط CPU جهت انتقال دیتا در المان های مختلف بکار گرفته می شود.

  • یک تفاوت مهم دیگه این دو در اینه که PLCها از بسیاری از پروتکل های صنعتی ارتباطی پشتیبانی می کنند که این موضوع در میکروکنترلرها شاید به سادگی امکان پذیر نباشه.
  • PLC یک کامپیوتر دیجیتال صنعتی است که برای تسهیل فرآیندهای تولید سخت، مقاوم و سازگار شده است.
  • 184 در چرخه طراحی توسط مایکل گرینبرگ، یکی از بهترین مهندسانی که تا به حال ملاقات کردم، انجام شد.
  • کنترل‌کننده‌های منطق قابل‌برنامه‌ریزی یا PLC به بلوک‌های ساختاری مهمی برای سیستم‌های خودکار تبدیل شده‌اند.
  • مبدل آنالوگ به دیجیتال در ماژول ورودی قرار دارد و سیگنال دماسنج را قابل فهم و پردازش برای CPU می‌کند.
  • ماشین‌هایی که هزاران مورد را در ثانیه پردازش می‌کنند و اشیایی که تنها کسری از ثانیه را در مقابل سنسور می‌گذرانند، به قابلیت پاسخ سریع پی ال سی نیاز دارند.

مدل‌های مختلفی از لوگو برای کاربردهای متفاوت توسعه داده شده‌اند. لوگو ماژولار در نسخه‌های متفاوتی با ولتاژهای ورودی متفاوت در دسترس است. مدل‌های دیگر آن شامل مدل استاندارد و مدل مقرون به صرفه است که بدون کنترل پنل و صفحه نمایش ارائه می‌شود. مدل‌های لوگو ورژن 7 و لوگو ورژن 8 زیمنس می‌توانند با سایر پی ال سی‌های لوگو، کنترلرهای SIMATIC و یا پنل‌های SIMATIC ارتباط برقرار نمایند. لوگو ورژن 8 از 43/38 تابع مختلف شامل توابع یک‌پارچه مانند OR، AND و توابع ویژه مانند شمارنده، رله‌گیر و کنترل‌کننده PI پشتیبانی می‌کند. از جمله موارد فرآیندهای صنعتی که که پی ال سی در آن کاربرد دارد می توان به فرآیندهای تولید، کنترل خطوط مونتاژ و کنترل دستگاه­های رباتیک اشاره کرد.

پیکربندی دستگاه های آنالوگ برای ادغام با پی ال سی ها

این PLCها یک پلتفرم اتوماسیون برای برنامه‌هایی هستند که بر مهندسی فرایند تمرکز داشته و در درجه اول توسط قابلیت‌های ماژولار بودن و ذخایر عملکردی آنها شناخته می‌شود. طراحی ماژولار و بدون فن،‌ سطح بالای توسعه‌پذیری و شخصی‌سازی، گزینه‌های ارتباطی فراوان و قابلیت‌های شبکه‌‌سازی مناسب و مدیریت کاربر پسند، پی ال سی S7-400 را به گزینه‌ای ایده‌آل برای مدیریت سخت‌ترین فرایندها تبدیل کرده است. مدل‌های موجود در سری پی ال سی S7-300، نمونه‌های ماژولار کوچکی هستند که برای مدیریت فرایندهای با محدوده عملکرد متوسط و پایین طراحی شده‌اند. طراحی ساده و بدون فن، کاربری آسان و کاربر پسند، همراه با قیمت‌های مقرون به صرفه، باعث شده است که خرید پی ال زیمنس s7-300 گزینه مناسبی برای فرایندها و برنامه‌های با پیچیدگی متوسط باشد. این مدل‌ها از طیف گسترده‌ای از ماژول‌ها برای شخصی‌سازی حداکثری و مطابقت بهینه با فرایندهای اتوماسیون پشتیبانی می‌کنند.

کاربرد های PLC

یک برنامه PLC شامل مجموعه‌ای از دستورالعمل ها به صورت متنی یا گرافیکی است که نشان دهنده منطقی است که برای برنامه های صنعتی خاص در زمان واقعی اجرا مورد نیاز است. PLC را شاید بتوان یکی از اصلی‌ترین این ابزارها دانست؛ پی ال سی کاملاً به کامپیوترهای صنعتی شباهت دارد. این تکنولوژی می‌تواند به عنوان یک بخش مجزا کار کند و به صورت مداوم فرآیندها را کنترل، مانیتور و اتوماتیک نماید. PLCها می‌توانند به راحتی شبکه شوند؛ چنین شبکه‌ای می‌تواند یک خط تولید را کاملاً کنترل کند.

چگونه در سیم بندی، سنسور را به PLC متصل نماییم؟

جریان اتصال کوتاهی که کلید تنها یک بار یا به دفعات قادر به قطع آن می‌باشد، بدون آنکه آسیبی ببیند قادر به قطع آن می‌باشد و برای دفعات بعدی نیاز به تعمیر و سرویس و یا تعویض دارد. هدف ما در مرکز تعمیر plc ، ارائه خدمات تعمیر مطمئن و در عین حال راحت به مشتریانمان است. تحلیل و بررسی کوتاه PLC زیمنس CPU 1211C DC/DC/DC CPU1211C DC/DC/DC ساده ترین عضو CPU های زیمنس S می باشد . این CPU با اجزای اصلی میکروپروسسور، مدارات ورودی خروجی، منبع انرژی و پورت Profinet کامپکت شده می…

این که در ریز پردازنده از زبان گرافیکی استفاده نمی شود یکی از تفاوت های آشکار میان آن و PLC است. علاوه بر این، PLC از 0 / 1 های آنالوگ و دیجیتالی استفاده می کند که برای کمک به فعالیت های سنگین تر افراد از طریق ورودی و خروجی دیجیتال ارائه می شوند. برای نمایش برنامه ریزی دستی و یا پیام ها وسیله به نام نمایشگر ال سی دی وجود دارد. شکل متمایز کامپیوتر آن برای استفاده در سیستم های کنترلی صنعتی طراحی شده است.