HTTP در مقابل HTTPS – تفاوت چیست؟


آیا آدرس وب سایت شما در ابتدا HTTP یا HTTPS دارد؟

وقتی هر URL را باز می‌کنید، اولین حروف قبل از آدرس واقعی وب‌سایت «HTTP://» یا «HTTPS://» خواهد بود. اینها عباراتی هستند که به پروتکلی اشاره می کنند که از طریق آن با وب سرور تعامل می کنید.

تفاوت در چیست؟ و آیا این مهم است؟

HTTPS یک نسخه امن از HTTP است.

اولین نسخه HTTP برای اولین بار در سال 1989 ارائه شد. HTTPS در سال 1994 به ،وان یک نسخه رمزگذاری شده (و در نتیجه ایمن تر) از HTTP معرفی شد.

HTTP

این مخفف است پروتکل انتقال ابرمتن. این مجموعه ای از قو،ن است که روشی را برای انتقال اطلاعات به صورت آنلاین تعیین می کند. برای دسترسی به یک صفحه وب، مرورگر شما باید درخواستی را به سروری که صفحه در آن میزب، شده است ارسال کند. انتقال موفقیت آمیز به این م،ی است که صفحه وب قابل دسترسی است – در غیر این صورت، یک کد خطای HTTP نمایش داده می شود.

اطلاعات HTTP رمزگذاری نشده است – که باعث می شود به راحتی در برابر هکرها آسیب پذیر شود و مجرمان سایبری آن را رهگیری کنند.

HTTPS

این مخفف برای پروتکل انتقال ابرمتن ایمن. این پروتکل پیشرفته و ایمن تر به حفظ امنیت اطلاعات بین مشتریان وب و کاربران کمک می کند. از یک استفاده می کند گواهی SSL (Secure Socket Layer). و پروتکل TLS (Transfer Layer Security). برای محافظت از اطلاعات از طریق رمزگذاری و جلوگیری از دستکاری در حین انتقال داده. همچنین تضمین می کند که کاربران با وب سایت مقصد صحیح ارتباط برقرار می کنند.

امنیت ارائه شده توسط HTTPS سه مورد است:

  1. رمزگذاری برای جلوگیری از ردیابی فعالیت کاربر و سرقت اطلاعات کاربر.
  • یکپارچگی داده برای جلوگیری از ،اب شدن فایل در حین انتقال بین وب سرور و وب سایت.
  • احراز هویت برای کمک به ایجاد اعتماد کاربران

چرا وب سایت خود را به HTTPS تغییر دهید؟

اول از همه – امنیت. این برای کمک به محافظت از دارایی ها و یکپارچگی وب سایت شما و همچنین برای محافظت از کاربران شما ضروری است. این امر ضروری است، به ویژه برای وب سایت هایی که داده های حساسی مانند سایت های تجارت الکترونیک، مؤسسات مالی و سایر سایت هایی را که برای دسترسی به اعتبار نیاز به ورود دارند، مدیریت می کنند.

امنیت سایت نیز یکی از مهمترین موارد است رتبه بندی سئو نشانگر

چندین دلیل دیگر به جز امنیت برای تغییر به HTTPS برای URL وب سایت شما وجود دارد.

  1. HTTP فقط می تواند یک درخواست را در یک زمان انجام دهد. به این ترتیب، چندین درخواست برای بارگیری یک صفحه وب مورد نیاز است که تأثیر منفی بر سرعت بارگذاری صفحه و به خطر انداختن رتبه بندی SERP، به ویژه برای وب سایت های بزرگتر یا پیچیده تر دارد.
  • داده‌های ارجاع HTTPS واضح‌تر است، مزیت دیگری برای سئو ارائه می‌دهد و به شما امکان می‌دهد منبع ترافیک خود را بهتر شناسایی کنید، و امکان هدف‌گیری بهتر را برای شما فراهم می‌کند. استراتژی سئو. مزایای سئوی تغییر به HTTPS شامل افزایش فعال رتبه بندی وب سایت، حفظ داده های ارجاع دهنده و ایجاد اعتماد بازدیدکنندگان است.
  • از طریق تجربه کاربری بهتر (UX) اعتبار ایجاد کنید زیرا موتورهای جستجو نشان می‌دهند که بازدید از وب‌سایت HTTPS ایمن است. این باعث افزایش کلیک و تعامل طول، تر کاربر در یک وب سایت می شود.
  • HTTPS بسیار سریعتر از HTTP است – تجربه کاربر را بیشتر بهبود می بخشد و رتبه بهتری در موتورهای جستجو ،ب می کند.

مهم!

برای اطمینان از بهترین نتیجه، باید به گوگل اطلاع دهید که برای جلوگیری از هرگونه اختلال در سئو در کوتاه مدت و همچنین برای پیمایش برخی پیچیدگی های فنی، به HTTPS تغییر داده اید. حرفه ای شما ارائه دهنده سئو می تواند به شما در جلوگیری از هرگونه مشکل مهاجرت کمک کند.

چگونه سوئیچ کنیم؟

شما باید با میزبان سرور وب سایت خود در تماس باشید – از آنجا، فرآیند ساده است و تغییر به HTTPS باید در هزینه میزب، شما لحاظ شود. این مورد در مورد شرکت های میزب، مانند IP Ventra، که ما در SEOcycle توصیه می کنیم و برای وب سایت خود استفاده می کنیم.

برخی از شرکت های هاستینگ برای تغییر به HTTPS هزینه ای دریافت می کنند. هنگامی که برای میزب، وب ثبت نام می کنید، شرایط و ضوابط را بررسی کنید – آیا گواهی SSL رایگان است و شامل هزینه خدمات میزب، وب می شود؟

ما می تو،م کمک کنیم!

برای موثر، با کیفیت و توسعه و طراحی وب سایت با قیمت من، خدمات، و همچنین سئوی اقتصادی در سیدنی، در سراسر استرالیا و در سطح بین المللی، امروز با SEOcycle در تماس باشید.


منبع: https://www.seocycle.com.au/http-vs-https-whats-the-difference/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=http-vs-https-whats-the-difference