سئو چیست؟ تمام آن چه باید در مورد SEO بدانید

البته اگر واضح‌تر بخواهیم توضیح دهیم یعنی بهینه‌سازی سایت برای موتور جستجو که در اینجا تأکید ما قطعاً SEO برای موتور قدرتمند گوگل است که حجم بسیار بالایی از جستجوها روزانه در آن اتفاق می‌افتد. محتوای خوب مخاطبان را تشویق می‌کند تا به صفحه شما لینک داده و به گوگل صفحه شما را جالب و معتبر نشان دهند.این به موفقیت موتور جستجو منجر می‌شود زیرا گوگل می‌خواهد صفحات جالب و معتبر را در نتایج جستجو خود نشان دهد. فراموش نکنید که کار سئو فقط به جذب بازدیدکننده از گوگل، محدود نمی‌شود. پس از ورود کاربران از گوگل به سایت، باید سعی‌کنید رضایت آنها را جلب‌کنید تا مدت‌زمان بیشتری در سایت شما بمانند و صفحات بیشتری مشاهده‌کنند.

  • پس هر میزان برای انتخاب عنوانتان زمان بگذارید، همانقدر CTR شما افزایش خواهد یافت.
  • برای سهولت در مدیریت، صنعت سئو انواع مختلفی از آن را ارائه کرده است که هر نوع از آن برخی از قوانین سئو را پوشش می دهد.
  • اما بسیاریOff Page Seo را همان لینک سازی می‌پندارند درحالی‌که اینگونه نیست و لینک سازی فقط بخش اعظمی از این شیوه بهینه سازی را تشکیل می‌دهد.
  • زمانی که موتور‌های جستجو به این نوع ریدایرکت بر‌می‌خورند، درمی‌یابند که نباید لینک‌های صفحات نتایج جستجو‌ی خود را به آدرس جدید تغییر داده و نیز رتبه‌های صفحه، به صفحه جدید منتقل نمی‌شود.

در مقاله آموزشی سئو خارجی به تکنیک های جامع این روش بهینه سازی پرداخته شده است. در اصطلاحات فني اين حوزه، سئو کلاه – سفيد به مجموعه تکنيک‌ها، روش‌ها و استراتژي‌هاي که از قوانين و راهنمايي‌هاي موتورهاي جستجو تبعيت مي‌کنند، اشاره دارد. که اين به معني فريب يا دستکاري موتور‌هاي جستجو و يا کاربران به هيچ وجه نيست. اين همچنين به سئو اخلاقي نيز ياد مي‌شود زيرا دليل آن اين است که يا اجراي بلند مدت داشته و يا از دستورالعمل‌ها و سياست‌هاي صحيح جهت بدست آوردن رتبه‌هاي بالا در نتايج موتور‌هاي جستجو استفاده مي‌کند. بسته به اينکه چگونه کلمات کليدي رقابتي در بهينه سازي مورد استفاده قرار مي‌گيرند، سئو هفته‌ها يا ماه‌ها طول مي‌کشد تا به نتيجه برسد. اگر چه ممکن است نتايج بهينه‌سازي جستجو به سرعت ديده نشود ولي در دراز مدت مزاياي سئو باعث افزايش رتبه‌بندي سايت و افزايش بازديدکنندگان است.

شناسایی و سازماندهی موضوع

پیشنهاد میکنم ویدئو مربوط به کارگاه تدوین استراتژی سئو را تهیه و مشاهده کنید، بیشتر سوالات شما را پاسخ خواهد داد. از دیدگاه شما سپاس گزاریم ولی فراموش نکنید که علاوه بر تخصص و مهارت، اخلاق حرفه‌ای را هم باید بیاموزیم. انتشار لینک همکاری در فروش به عنوان یک پیشنهاد ایده جذابی بود ولی هدف شما از انتشار آن کاملا واضح و مقایسه با دوره‌های دیگران غیرحرفه‌ای بود. ببخشید من تازه با سایت اشنا شدم اما هرر چی صفحات و میگردم مطالب جدید میبینم و خیلی سردرگم شدم. البته همون اول به توصیه شما نقطه صفر سئو رو خریدم اما هنوز کامل نگاه نکردم.

یک کسب و کار می تواند سال ها در رده های پایین رتبه بندی گوگل قرار داشته باشد تا اینکه سرانجام وارد جایگاه بالاتر شود ولی تبلیغات در گوگل در حقیقت، یک راه حل سریع و مؤثر برای ایجاد ترافیک سایت است. با بهبود سئو سایت، جایگاه صفحات وب سایت و محتوای شما در نتایج موتورهای جستجو ساده ارتقاء پیدا می کند. اصطلاح «سئو کلاه سیاه» یا Black hat SEO به رویکردهایی از سئو اشاره دارد که در تلاش هستند موتورهای جستجو را فریب‌دهند و برای کسب رتبه گوگل، میانبر بزنند. هر فرد و سایتی می تواند سئوی کلاه سیاه انجام‌دهد و حتی نتیجه هم بگیرد، ولی سایت‌­ها را در معرض خطر شدیدی برای جریمه و یا حذف‌شدن از نتایج گوگل قرار می­‌دهد و ممکن‌است برای همیشه در لیست سیاه گوگل قرار بگیرد.

سئو چیست؛ اهمیت سئو سایت و انواع seo

این مدت زمان یا همان Dwell Time به گوگل می فهماند که سایت دوم محتوای بهتر و کامل تری از سایت اول داشت و این ارزشمندی محتوا و زمان کابر، باعث بهبود سئو سایت می شود. گوگل آنالتیکس مانند سرچ کنسول اطلاعات زیادی را در مورد سایتتان به شما می دهد، اما تفاوت هایی هم باهم دارند که کاربرد این دو ابزار را متفاوت می کند. انکر تکست، متنی است که در یک بک لینک مشاهده می کنید و با کلیک روی آن می توانید به صفحه هدف منتقل شوید. انکر تکست ها انواع مختلفی دارند که در زیر هر کدام را توضیح می دهیم. این صفحات که هیچ بک لینکی به آن ها داده نشده است، صفحات یتیم گفته می شوند؛ در صورتی که این صفحات یتیم، در نقشه سایت شما فهرست شده باشند، برای سئو شما مشکل محسوب می شود.

به عنوان مثال و example.com هر دو بیانگر صفحه یکسانی برای کاربران هستند. با اینکه این موضع از دید کاربران مهم نیست، اما موتورهای جستجو انتظار محتوای متفاوتی برای URL های متفاوت دارند. نقشه سایت با فرمت XML به موتورهای جستجو کمک می کنند تا از اطلاعاتی همانند آخرین زمان بروزرسانی صفحه آگاه شده و از مهمترین صفحات سایت شما برای ایندکس شدن مطلع گردند.

فعالیت مستمر و هدفمند در شبکه‌های اجتماعی، حضور در فروم‌های تخصصی، دریافت بک لینک از سایت‌های معتبر و مرتبط، خرید رپورتاژ آگهی از رسانه‌های پرمخاطب و … را اصطلاحا SEO Off-page می‌نامیم. فعالیت‌هایی که در بیرون از سایت ما رخ می‌دهند ولی مستقیما بر جایگاه و رتبه ما تاثیر خواهند داشت. به شما پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات در حوزه بهبود سئوی سایت مقاله ما را مطالعه نمایید. اگر فقط گوگل را به عنوان موتور جستجو می شناسید بهتر است مقاله موتورهای جستجوگر ایرانی را نیز بخوانید. بعد از گوگل، موتورهای جستجو نظیر بینگ، بایدو و یاندکس در رتبه‌های بعدی قرار دارند.